2006/2007
2006/2007 : 5 tavaszi meccsen már a negyedik győzelem!

5 tavaszi meccsen már a negyedik győzelem!

L.T.  2007.03.10. 22:04

A munkanap és az ehhez párosuló viszonylag korai kezdés ellenére ismét rengetegen jöttek ki a Bozsik Stadionba,a nézőszám közelítette a 4000-et,és akik kijöttek nem bánták meg mert nagyon jó meccset,és kispesti győzelmet láthattak!

Hiába kérte a klubvezetés a hét elején hogy a munkanap miatt ne 16 órakor kezdjék a meccset,az mlsz illetékes bizottsága hatalmas szakmai tudásról tanubizonyságot téve nem egyezett ebbe bele...Hiába no,rend,fegyelem,akár a szurkolókra való tekintet nélkül is...És akkor kérdezik egyesek hogy miért nincsenek sokan a magyar bajnokikon!Persze nem ez a legfontosabb ok,de valószínű hogy ezen az estén egy ezressel biztos többen lettek volna ha normális időpontban kezdhetik a meccset!Persze így sem lehet okunk panaszra,kb 10-szer annyian voltak így is mint amennyien a csepeli vergődést végigkísérték...
 És ha már kijöttek jól is szórakoztak az emberek,mivel már az első percektől izgalmas jó meccset produkált a télen igencsak megerősödő Kispest és REAC csapata!Mindkét oldalon akadtak lehetőségek,talán nekünk voltak nagyobb helyzeteink az első félidőben,mindenesetre a szünetre 0-0-al vonultak a csapatok.
 A második félidőben aztán "borult a pálya",sokan még vissza sem értek a büféből vagy máshonnan amikor egy erősen vitatható 11-essel vezetést szerzett a Rákospalota.A Csapatot ez pár percre érezhetően visszavetette,ugyanakkor Dobos révén egy pazar szabadrúgással sikerült egalizálni ami viszont mégjobban felpörgette az addig sem unalmas meccset,egyre többet támadtunk,jól játszottunk aminek az lett az eredménye hogy több kihagyott 100%-os ziccer után Koós gyönyörű góljával a vezetést is megszereztük!
 A REAc persze nem adta fel,nekik is több helyzetük volt,még kapufáig is jutottak,ám a végén maradt a 2-1-es eredmény,ami azt jelenti hogy az 5 tavaszi meccsből 4-et megnyertünk,ráadásul a gólarányunk is igen kedvezően alakult,hiszen a 16 rúgott gólra "mindössze" 7 kapott gól jött válaszul,persze ebben benne van a Vác elleni 6-0 is.

A Kanyar nagyjából 1000 fős volt az új KISPEST 1909 drapi mögött,persze ez megint inkább volt köszönhető annak hogy a legolcsóbb jegyek még mindig oda szólnak...Az aktív szurkoló mag ezen a napon 3-400-ra volt tehető.Bár az is igaz hogy az első félidőben nagyon lapos volt a hangulat,inkább csak énekelgetés volt,egyszer kétszer dörrentünk meg talkán úgy igazán...Az egyenlítő gól viszont nagyon jót tett,onnantól a Kanyar is olyat teljesített amit egy ilyen(nem rangadó) meccsen talán el lehet várni,a második(és egyben vezetést jelentő) gól pedig mindenkit felszabaított és akkor már nagyon jól szólt a Kanyar!Volt sálazás,görögtüzek,minden ami egy focimeccshez kell!És ebben a periódusban egyre többen kapcsolódtak be a szurkolásba,ami bíztató a jövőre nézve,amint az is hogy nagyon sok fiatal 12-13 éves is volt a Kanyarban,akik az Ultras Kispest jövőjét jelenthetik majd!

Kedden a Hungária körúton magyar Kupa negyed-döntő az mtk ellen,bízzunk benne sikerül olyan eredményt elérni ami reményt adhat a visszavágóra!